11 lipca zajęcia animacyjne o książce i z książką „Grzbietami do dołu” powróciły do Garwolina, tym razem zgromadziły 19 uczestników w Księgarni Krokus. Zaplanowano wykorzystanie przestrzeni przyległej do księgarni, z rozstawieniem krzesełek i taborecików przygotowanych przez księgarza oraz z rozłożonymi matami, dywanem i składanym krzesłem (zapewnionymi przez Fundacje PCR). Gry i zabawy zakłóciły silne opady deszczu, które zmusiły uczestników i prowadzących do zmieszczenia się w maleńkiej przestrzeni księgarni. Księgarz dołożył starań, by dla każdego było miejsce i przygotował upominki od księgarni dla najaktywniejszych. Fundacja przekazała księgarzowi skrypty: ze scenariuszami zabaw i konkursów oraz z poradami i refleksjami na temat księgarstwa.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury