7 teledysków, 7 zespołów ludowych, 7 przepięknych ludowych pieśni, mnóstwo zaangażowanych osób i jeden projekt „Podlaskie muzykowanie 2019” w ramach programu EtnoPolska2019.

Część z tych zespołów wiele z Państwa zna, ponieważ biorą udział w organizowanych co roku przez Katolickie Radio Podlasie Turnieju KGW, a także informujemy Państwa o ich poczynaniach na łamach naszego portalu. W tym roku 7 zespołów wybranych komisyjnie miało okazję uczestniczyć w niesamowitym projekcie. Polegał on na realizacji zadania, którym było stworzenie teledysków dla siedmiu wyjątkowych zespołów ludowych, ale nie tylko. Miał on również na celu wypromowanie Podlasia jako regionu bardzo różnorodnego etnicznie i kulturowo. Jest on odpowiedzią na potrzebę społeczności lokalnych, dla których ważne jest dziedzictwo kulturowe Podlasia.

Projekt rozpoczął się od wyłonienia 7 zespołów przez komisję w składzie:

1. Maria Koc – etnolog, 2. ks. Andrzej Sochal – przedstawiciel regionu podlaskiego, 3. Radosław Labahua – muzyk.

Następnie zespoły te uczestniczyły w nagraniu teledysków. Zadanie te wykonała profesjonalna ekipa. Podczas trwania projektu powstały teksty o wybranych zespołach, przedstawiające historię ich powstania, członków, a także teksty o regionie. Zebrane zostały wraz z fotorelacją z planów zdjęciowych na stronie internetowej ludowanuta.plhttp://ludowanuta.pl/

, jak również na profilu na Instagramie: ludowa_nuta, a także na kanale na Youtube: Ludowa nuta – EtnoPolska, gdzie już w październiku będą zamieszczone teledyski.

Projekt „Podlaskie muzykowanie 2019” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.