Jeden z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku. Miał odwagę pisać
o totalitaryzmie, instrumentalizacji życia, człowieczeństwie, cierpieniu. Rok 2019 przez Sejm RP został ustanowiony jego rokiem, „w uznaniu słowa i czynu wielkiego pisarza”. Mowa
o Gustawie Herlingu-Grudzińskim.

Wielu z nas czytało „Inny Świat”. Ale czy wiemy coś więcej na temat tego wybitnego pisarza? Czy znamy jego biografię? Czy kojarzymy inne jego dzieła?

Aby przybliżyć postać i twórczość pisarza, ukazać wpływ, jaki miały jego dzieła na Polaków powstał projekt „Desenie losu, czyli opowieści o Gustawie Herlingu-Grudzińskim”, który realizuje Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe i „Amicus Media”.  

Realizacja projektu polegała na stworzeniu pięciu programów telewizyjnych na temat wybranych, najistotniejszych zagadnień związanych z postacią Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Programy obejmują wypowiedzi ekspertów na temat twórczości pisarza,
a także sondy, w których wypowiadają się odbiorcy jego twórczości. Zaangażowani zostali również profesjonalni aktorzy, których rolą było czytanie fragmentów tekstów Herlinga-Grudzińskiego.

Efekt pracy nad projektem oglądać możemy już dziś, wchodząc na stronę internetową gustaw-herling-grudzinski.pl, odwiedzając profil na Facebooku: www.facebook.com/ghgrudzinski czy Snapchata: Gustaw Herling-Grudziński.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze zgromadzonym materiałem. Warto uzupełnić swoją wiedzę na temat tak wybitnej postaci, jaką był niewątpliwie Gustaw Herling-Grudziński.

ZAPRASZAMY NA:

DESENIE LOSU czyli Opowieści o Gustawie Herlingu-Grudzińskim