KRS:  0000 37 22 77

Wpisując w zeznaniu podatkowym powyższy numer KRS, wspierają Państwo za pośrednictwem Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe, działalność Katolickiego Radia Podlasie oraz Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl
Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe została na początku grudnia 2013 r., wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego jako Organizacja Pożytku Publicznego. Dzięki temu, wypełniając zeznanie podatkowe, można odpisać 1,5 proc. podatku na rzecz Fundacji.

Każdy podatnik może przekazać 1,5% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Ten ułamek swojego podatku można przekazać także na rzecz Katolickiego Radia Podlasie za pośrednictwem Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe. Dzięki temu będą Państwo mieli udział we wszelkich działaniach Radia oraz inicjatywach jakim Radio patronuje.

Nadrzędnym celem działalności Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe jest wsparcie działań Katolickiego Radia Podlasie i Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym za obecny rok wpisać numer KRS 0000 37 22 77, aby w ten sposób wskazać, gdzie ma trafić część Państwa podatku. To wsparcie w znaczący sposób pomoże w realizacji zarówno działań statutowych fundacji, jak i funkcjonowania na rynku medialnym Katolickiego Radia Podlasie i Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl.

Odpisu 1,5% podatku na rzecz, wspierającej Katolickie Radio Podlasie, Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe, można dokonać już teraz, rozliczając się z podatku za 2023 rok.

UWAGA EMERYCI I RENCIŚCI

Emeryci lub renciści, którzy chcą przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) mają taką możliwość. Jeśli jest to ta sama organizacja co w ubiegłym roku, nie muszą nic robić. Urząd skarbowy zrobi to za nich za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Wskazana w ubiegłym roku OPP musi być w aktualnym wykazie OPP. Jeżeli świadczeniobiorcy chcą przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz innej niż w ubiegłym roku OPP, to powinni wypełnić druk PIT-OP i przekazać do swojego urzędu skarbowego. Druk można pobrać ze strony: https://www.podatki.gov.pl/ lub z Urzędu Skarbowego.

Urząd Skarbowy samodzielnie wyliczy kwotę 1,5% podatku i przekaże go na konto wybranej organizacji.

Zachęcamy do przekazania 1,5% na Katolickie Radio Podasie – w poz. 9 PIT – OP należy wpisać nr 0000372277.

 

Aby to zrobić, należy wskazać w zeznaniu podatkowym

Fundację Podlaskie Centrum Radiowe

i wpisać

nr KRS – 0000 37 22 77