be8f380e873f6dc7da9ca0cc12bb73e7 W 34. Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę uczestniczyło około 3,5 tys. pątników, którym posługiwało 68 kapłanów, 29 alumnów, 9 sióstr i braci zakonnych. 24. Drohiczyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbyła się pod hasłem: „Chodźcie a zobaczycie!”. Jej kierownikiem był ks. Robert Grzybowski. Katolickie Radio Podlasie przy wsparciu Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe zorganizowało medialną obsługę Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej i Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej. Od samego początku Pielgrzymki, pątnikom w ich wędrówce towarzyszył wóz transmisyjny KRP, z trójką członków zespołu radiowego. Dzięki jego możliwościom technicznym, możliwe było relacjonowanie wszystkich etapów drogi Jasną Górę. Na antenie Katolickiego Radia Podlasie codziennie można było usłyszeć relacje z trasy a na stronie podlasie24.pl oglądać zdjęcia z pielgrzymiego szlaku.

Zobacz więcej…