W ramach całego projektu Katolickie Radio Podlasie nadaje wieczorne audycje od 5. listopada w poniedziałki o godzinie 21:40 oraz we wtorki i czwartki o godzinie 18:15, aż do 20. grudnia 2018 r. Od 16 listopada rozpoczynają się szkoleniowe spotkania organizowane przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe w siedmiu miejscowościach naszego regionu. Stanowią jedno z kilku zadań projektu „Unikajmy złych dróg”, który ma na celu przybliżenie informacji o zapobieganiu przyczynom przestępczości.

Powstaje broszura informacyjna „Bądź kowalem swego losu” ze świadectwami wychodzenia z rozmaitych sytuacji życiowych: uzależnień i zachowań przestępczych, krótką częścią poradnikową a także listą adresową instytucji i stowarzyszeń zajmujących się wspieraniem osób pragnących zmienić swoje życie.

Powstaje kalendarz na 2019 rok „Unikajmy złych dróg” w powiązaniu ze 100-leciem Służby Więziennej.

Jednorazowe, trzygodzinne spotkania z doświadczonymi praktykami, psychologami są adresowane do dorosłych, ale nie tylko. Organizatorzy zapraszają Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, rodziców, wychowawców, pracowników socjalnych i wszystkich zainteresowanych tematem. Przewidziano materiały informacyjne dla wszystkich uczestników.Wstęp wolny.

Harmonogram spotkań:

Parczew, 16. listopada, w godzinach 15:00 – 18:00 w Hotelu Howorus

– prelegenci: Edyta Starostka, psycholog i Artur Łopacki, policjant

Międzyrzec Podlaski, 28. listopada, w godzinach 12:00 – 15:00 w Domu Kultury

– prelegenci: Edyta Starostka, psycholog i ks. Mateusz Czubak, kapelan więzienny

Łuków, 30. listopada, w godzinach 12:30 – 15:30 w Łukowskim Ośrodku Kultury

– prelegenci: Edyta Starostka, starszy  psycholog w ZK w Siedlcach i Anna Laszuk-Laskowska, psycholog

Siedlce, 24. listopada, w godzinach 11:00 – 14:00 w sali Caritas przy Katedrze

• prelegenci: Edyta Starostka, psycholog i Anna Laszuk-Laskowska, psycholog

Węgrów, 7. grudnia, w godzinach 14:00 -17:00 w Węgrowskim Ośrodku Kultury

prelegenci: psycholog uzależnień, Monika Więsak i Edyta Starostka, starszy psycholog w Zakładzie Karnym w Siedlcach

Biała Podlaska, 8 grudnia, w godzinach 11:00 – 14:00 w Hotelu Delfin