„Unikajmy złych Dróg ” to zadanie realizowane przy dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Celem zadania jest szeroko rozumiana kampania informacyjna na temat przeciwdziałania przyczynom przestępczości.

Składają się na nią audycje emitowane przez Katolickie Radio Podlasie pod wspólnym hasłem „Temu można zapobiec”. Audycje są nadawane od 5 listopada do 22 grudnia w każdy poniedziałek o godzinie 21:30 a także w każdy wtorek i środę o godzinie 18:15. Rozmówcami są eksperci z dziedziny psychologii, doświadczeni praktycy, wychowawcy, kapelan więzienny a także osoby, którym udało się wyjść z różnych trudnych, generujących działania przestępcze, sytuacji życiowych, jak np. uzależnienie.

Powstaje broszura informacyjna „Bądź kowalem swego losu” ze świadectwami życia, częścią poradnikową oraz listą dresową instytucji pomocowych.

Powstaje kalendarz na 2019 rok „Unikajmy złych dróg” na okoliczność 100-lecia Służby Więziennej.

Organizowane są spotkania informacyjno-szkoleniowe w siedmiu miejscowościach regionu: Parczewie, Międzyrzecu Podlaskim, Siedlcach, Łukowie, Węgrowie, Białej Podlaskiej i Terespolu. W ramach tych spotkań uczestnicy otrzymują materiały informacyjne wymienione powyżej.