Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe była współorganizatorem spotkania samorządowców, polityków i przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój naszego regionu oraz przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. 8 stycznia ponad 100 osób zebrało się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu Nowym by podzielić się opłatkiem, podsumować miniony rok, posłuchać krótkich wykładów i wystąpień.

Głównym konferansjerem wydarzenia była Natalia Bala-Gąsecka, na co dzień reporter KRP z Węgrowa. Uroczystość otworzył ks. Andrzej Sochal dziękując zebranym za współpracę w minionym roku, a szczególnie za wsparcie obchodów 25 rocznicy działalności Katolickiego Radia Podlasie. Z krótkim wykładem na temat roli i odpowiedzialności chrześcijanina w życiu politycznym i społecznym wystąpił publicysta tygodnika „Niedziela”, Grzegorz Polak. Czerpiąc z  nauki św. Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego przypomniał, że w rozumieniu chrześcijańskim polityka to nie „technologia zdobywania i utrwalania władzy” lecz przede wszystkim służba w celu utrwalania i pomnażania wspólnego dobra.

Uroczyste wręczenie wpisów do Złotej Księgi Dobrodziejów Katolickiego Radia Podlasie poprowadził sekretarz KRP, ks. Dariusz Denisiuk, a pisemne potwierdzenia wręczył dyrektor rozgłośni ks. Andrzej Sochal. Do grona przyjaciół wpisanych do Złotej Księgi dołączyli: Tadeusz Mikulski (burmistrz miasta Garwolin), Zenon Stefanowski (wójt gminy Kłoczew), Paweł Bielecki (właściciel SPA Eden Łuków), Beata i Dariusz Dombkowie ( właściciele firmy Domtel Telecom), Krystyna i Dariusz Smuniewscy (właściciele firmy DARGAZ w Sokołowie Podlaskim i Lidia Sopel-Sereja (burmistrz miasta Łaskarzew)

Szefowa Regionalnego Portalu Informacyjnego, Edyta Łukaszewska poprowadziła uroczystość wręczenia ufundowanych przez Fundację PCR statuetek TOP REGIONU 2017. Statuetki wręczał dyrektor Katolickiego Radia Podlasie ks. Andrzej Sochal.

W kategorii Inwestycja ROKU 2017 na pierwszym miejscu głosujący w plebiscycie umieścili wspólną inwestycję KBC Invest Sp. z o. o. oraz Centrum Medyczno-Diagnostycznego Sp. z o. o. w wyniku której w Krynce powstał, we współpracy z Urzędem Gminy w Łukowie, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Drugie miejsce zajęła Modernizacja Pływalni Letniej Delfin w Łukowie, a właściwie jej trzeci etap – basen duży wraz z atrakcjami wodnymi, inwestorami byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Urząd Miasta Łuków. Trzecie miejsce zajęła budowa hali sportowej z zapleczem oraz boiska wielofunkcyjnego z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowanie terenu Gminy Górzno w której inwestorem był Urząd Gminy Górzno.

W kategorii Wydarzenie Kulturalne Roku 2017 w Regionie pierwsze miejsce zdobyło pozyskanie kart rękopisu „Potopu” przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Dyrektor Muzeum, Maciej Cybulski przywiózł i zaprezentował niektóre z kart rękopisu.

Drugie miejsce w plebiscycie uzyskała Garwolińska Grupa Indeksacyjna, grupa zapaleńców i miłośników historii, która od kilku lat prowadzi prace nad zindeksowaniem ksiąg metrykalnych.

Trzecie miejsce decyzją głosujących w plebiscycie zajął II Przegląd Pieśni Patriotycznych pt.: „Śpiewam Ci Polsko” w Radomyśli którego organizatorami są: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” i Zespół Oświatowy w Radomyśli. Zespół zaprezentował kolędy i pieśni patriotyczne podczas spotkania.

W kategorii Wydarzenie Sportowe Roku 2017 najwięcej głosów uzyskał X Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej w Łukowie  Memoriał im. Antoniego Trybonia – „Gramy dla Tomka Trybonia”, którego organizatorem jest Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju Akademia Młodego Piłkarza AMPlus Łuków.

Drugie miejsce zajął III Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin zorganizowany z okazji Święta Niepodległości w Łosicach przez Stowarzyszenie Instytut Rozwoju Sportów Budo, Łosicki Klub Karate Kyokushin „Bushido” i Łosicki Dom Kultury. Trzecie miejsce zajął XIII Mityng Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Garwolińskiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie.

W kategorii Sportowiec Roku 2017 pierwsze miejsce w plebiscycie zajął Marcin Izdebski Zawodnik ŁKS „Orlęta” Łuków, złoty medalista i Mistrz Polski Juniorów 2017 oraz brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów.

Drugie miejsce uzyskał biegacz Robert Głowala, zawodnik GKS „Wilga” Garwolin, srebrny medalista w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych, brązowy medalista w Ulicznych Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegu na 5 km i brązowy medalista w Mistrzostwach Polski Seniorów w Półmaratonie. Trzecie miejsce zajęła biegaczka i triathlonistka, Beata Dąbrowska Zawodniczka Yulo Run Team Siedlce. W 2017 roku zaliczyła  debiut na dystansie 1/2 IronMan Poznań  – 4. miejsce w kategorii wiekowej K20; udział w TCS Amsterdam Maraton; wicemistrzostwo Polski Amatorów na 1 Milę.

Następnie podsumowany został Konkurs Fotograficzny „Miejsca zwykłe i niezwykłe diecezji siedleckiej”. Nagrodę główną – aparat fotograficzny wysokiej klasy- oraz wyróżnienia wręczyli organizatorzy konkursu: ks. Andrzej Sochal (dyrektor KRP) i ks. Piotr Wojdat (dyrektor tygodnika Echo Katolickie).

Nagroda główna przypadła w udziale Monice Gołoś z Radzynia Podlaskiego za zdjęcie zatytułowane „Majowe”.

Wyróżnienia otrzymali: Rafał Chmiel z Rogoźnicy za fotografię „Wschód słońca”, Anna Skupińska z  Kąkolewnicy

za zdjęcie zatytułowane „Ja jestem drogą, prawdą i życiem”, Katarzyna Sprysak z Ułęża za pracę pod tytułem „Przed sobieszyńskim kościołem Jezus wskazuje jak żyć trzeba – przez krzyż do nieba” i Wiktoria Wysokińska za fotografię „Od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie”

Jako wstęp do części opłatkowej uroczystości, został odczytany przez ks. Dariusza Denisiuka fragment Ewangelii. Po czym okolicznościowe przemówienie wygłosił ks. biskup Kazimierz Gurda. W imieniu zebranych życzenia świąteczne księżom biskupom  – ks. Bp Kazimierzowi Gurdzie i ks. Bp Pomocniczemu Piotrowi Sawczukowi złożyli wójt gminy Parysów, Bożena Kwiatkowska i wójt gminy Biała Podlaska, Wiesław Panasiuk.

Pobłogosławionymi przez ks. Bpa Kazimierza Gurdę opłatkami przełamali się zebrani goście składając sobie życzenia na nowy rok.

Spotkanie zakończyła wspólna kolacja utrzymana w tradycyjnym, wigilijnym tonie.